Oto Jak Wreszcie leczyć zęby W 5 Dni - Dentystyczny

Stomatologia zachowawcza Chorzów

Wyposażenie gabinetu dentystycznego

Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny posiada szerszy zakres oferowanych usług, ponieważ posiada odpowiedni sprzęt umożliwiający przeprowadzanie różnych zabiegów dentystycznych. Przykładem wykorzystania nowoczes

Oto Jak Wreszcie leczyć zęby W 5 Dni - Dentystyczny Stomatologia zachowawcza Chorzów
nej technologii w stomatologii jest Digital Smile Design, czyli inaczej Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Innym przykładem wykorzystania nowoczesnego sprzętu jest endodoncja mikroskopowa. Dentysta, korzystając z mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów, wykonuje zabieg z większą dokładnością i precyzją. Wiele gabinetów stomatologicznych posiada także rentgen, który jest wykorzystywany przy diagnostyce różnych problemów z uzębieniem. Większość prywatnych gabinetów dentystycznych jest dobrze wyposażona w różnego rodzaju urządzenia usprawniające pracę dentysty. Wykonywanie wielu zabiegów jest możliwe właśnie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, gdzie najważniejszym sprzętem dla każdego dentysty jest bez wątpienia unit stomatologiczny. Poza specjalistycznym sprzętem dentysta korzysta także z różnych materiałów wykorzystywanych przy leczeniu pacjentów.

Ortodoncja

Ortodoncja jest jedną z obszerniejszych specjalizacji stomatologicznych, a centrum jej zainteresowań stanowi profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Zadaniem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie właściwego kształtu zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzanie leczenia ortodontycznego nie dotyczy więc tylko dzieci i młodzieży, ponieważ dorośli także mogą skorzystać z aparatu ortodontycznego w celu skorygowania zgryzu. Lekarz dentysta, który specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym jest często nazywany ortodontą. Leczenie ortodontyczne najczęściej jest przeprowadzane za pomocą specjalnego aparatu wykonywanego dla indywidualnego klienta. Aparaty ortodontyczne mogą być stałe, czyli takie, których nie można wyjąć, lub wkładane na jakiś czas. Ortodoncja poza przywróceniem odpowiednich warunków zgryzu posiada także cele estetyczne, ponieważ pozwala wyrównać zęby w jamie ustnej. Gabinet stomatologiczny specjalizujący się w świadczeniu usług z zakresu ortodoncji bywa nazywany gabinetem ortodontycznym.

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba to innymi słowy jego usunięcie, które następuje przy niemożności wyleczenia zęba zabiegami z zakresu stomatologii zachowawczej. Zabieg usunięcia zęba jest zaliczany do stomatologii chirurgicznej. Stomatologia chirurgiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, więc usunięcie zęba jest jednym z zabiegów wykonywanych w ramach tej specjalizacji. Zabieg ekstrakcji zęba musi być przeprowadzony w całkowicie sterylnych warunkach, żeby zapobiec wdaniu się w ranę infekcji. Usunięcie zęba jest zabiegiem wykonywanym w dwóch sytuacjach, a mianowicie wtedy, gdy ząb nie nadaje się do leczenia zachowawczego oraz wtedy, gdy ząb mógłby zniwelować leczenie ortodontyczne. Najczęściej usuwanymi chirurgicznie zębami są ósemki, czyli tak zwane zęby mądrości, ponieważ często posiadają zbyt mało miejsca, żeby właściwie wyrosnąć. Dentysta zajmujący się ekstrakcją zęba wykonuje zabieg pod znieczuleniem i w sposób jak najszybszy i jak najbardziej precyzyjny, żeby oszczędzić pacjentowi bólu oraz różnych powikłań.

Wizyta dziecka u dentysty

Dobry dentysta powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest pierwsze doświadczenie dziecka w gabinecie stomatologicznym. W ramach usług związanych z stomatologią dziecięcą często można spotkać się z ofertą przeprowadzenia wizyty adaptacyjnej. Jest to o tyle przydatna usługa, że pozwala dziecku na zapoznanie się z gabinetem oraz lekarzem dentystą przez co każda kolejna wizyta związana z leczeniem będzie mniej stresująca. Każdy profesjonalny lekarz, w tym także dentysta, wie jak ważne jest odpowiednie podejście do pacjenta, nawet tego najmłodszego. Wielu rodziców korzysta z usługi wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym, ponieważ umożliwia ona powolne oswajanie dziecka z procedurami leczenia zębów. Samo przygotowanie dziecka na pierwszą wizytę adaptacyjną u dentysty jest istotne, należy więc przede wszystkim uświadomić dziecko o ważnej roli dentysty jaką jest leczenie zębów. Każdy z nas chyba zdaje sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest niezbędne w utrzymaniu zdrowego uzębienia.