Dentysta Katowice - Dentystyczny

Dentysta Katowice - Dentystyczny gabinet dentystyczny katowice
nych części układu stomatognatycznego lub pochodzenia sercowo-naczyniowego, mózgowego, mięśniowego, względnie nerwowego. Każda postać bólu twarzy i bólu głowy może powodować ból zębów, w niektórych przypadkach jest on nawet jedynym objawem choroby. Podłożem bólu zęba może być m.in.: próchnica zębów ? bakteryjna choroba tkanek twardych zęba prowadząca do powstawania ubytków (dziur) odsłaniających unerwioną i bolącą miazgę. zakażenie miazgi ? zainfekowanie miazgi bakteriami, które dostały się tam w wyniku odsłonięcia jej przez próchnicę. nadwrażliwość zęba ? podrażnienie miazgi przez czynniki zewnętrzne, najczęściej zimno lub gorąco, np. podczas jedzenia lodów. martwy ząb ? zapalenie będące następstwem obumarcia miazgi, postępujące przez korzeń zęba i infekujące tkanki okołowierzchołkowe, a nawet kości i tkanki miękkie. ekstrakcja zęba ? chirurgiczne usunięcie zęba wywołujące ból i obrzęk w miejscu rany w kości i dziąśle. plomba w zębie ? substancja wypełniająca wywołany próchnicą ubytek może podrażniać miazgę i wywoływać odczucia bólowe. zanikanie dziąseł ? jeden z głównych objawów zapalenia przyzębia (paradontozy) skutkujący odsłonięciem wrażliwych części zęba. wyrzynanie się zębów ? u niemowlaków pojawianie się pierwszych zębów, u dzieci wypadanie mleczaków, a u dorosłych pojawianie się ósemek, czyli tzw. ?zębów mądrości? często powoduje ból. szkorbut ? powodowany niedoborem kwasu askorbinowego, czyli witaminy C, może przejawiać się bólem zębów oraz zmianami w przyzębiu, sygnalizującym wysokie zapotrzebowanie organizmu na tę substancję.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3wCzy zęby psuja się "od powietrza"?Wszyscy wiedzą, że o zęby trzeba dbać. Ale co jeśli mimo wszelkich zabiegów, nasze zęby nadal się psują? Cóż - jednym z najbardziej istotnych czynników powstawania próchnicy jest podatność zębów. Na to niestety wpływu żadnego już nie mamy. Jeżeli rygor higieniczny oraz dietetyczny (ograniczanie węglowodanów) nie wystarczają, to taki już urok (wątpliwy) naszych zębów. Po prostu trzeba się z tym pogodzić i regularnie chodzić do dentysty. Warto jednak pamiętać, że zaniedbanie może znacznie pogorszyć problem. Jeżeli nie mamy szczęścia do mocnych zębów, bo w genetycznym losowaniu nam nie przypadły, to warto dołożyć wszelkich starań by problem zniwelować. Podstawa w dbaniu o zębyKtóry z lekarzy jest najważniejszy w naszym życiu? Moim zdaniem dentysta, ponieważ przed rozwojem tej gałęzi medycyny ludzie przeżywali do około 30 lat- głównie z powodu złego stanu uzębienia i chorób od próchniczych. Jednak przypadki zgonów z powodów zapaleń okostnej zdarzają się i dzisiaj. Dlatego tak ważne jest regularne badanie stanu naszych zębów i ich regularne leczenie, aby uniknąć późniejszych poważnych komplikacji, które mogą zagrozić nie tylko utratą zębów, ale i życia. Jedna wizyta rocznie u dentysty to absolutne minimum, aby mieć tą kwestię pod kontrolą.