Protetyka a stomatologia - Dentystyczny

protezy jastrzębie

Odtworzenie prawidłowego zgryzu to zadanie przed

Odtworzenie prawidłowego zgryzu to zadanie przed którym staje stomatologia. Pomaga ona również poprawić walory estetyczne uzębienia w momencie, gdy nasze zęby uległy uszkodzeniu, ułamaniu lub gdy zaszła konieczność i

Protetyka a stomatologia - Dentystyczny protezy jastrzębie
ch usunięcia. Należy pamiętać, że problem ten dotyczy nie tylko osób starszych, również osoby młodsze mogą być dotknięte takim niebezpieczeństwem, jeśli zaniedbują higienę jamy ustnej.
Protetyka to specjalny dział stomatologii, który zajmuje się przywracaniem uzębieniu dawnego blasku poprzez uzupełnianie braków. Do tego celu wykorzystywane są uzupełnienia stałe lub ruchowe. Dentysta o specjalizacji protetyka decyduje, jaki wariant uzupełnień okaże się najlepszy w danym przypadku. Do najbardziej znanych uzupełnień ruchomych należy zaliczyć protezy, jakie bez trudu można wyjąć z ust. Mają one swoje zastosowanie w najpoważniejszych przypadkach, gdy doszło do znacznej lub całkowitej utraty uzębienia. Protezy dzieli się na kilka rodzajów. Wyróżnić należy tutaj wysokiej jakości protezy akrylowe i szkieletowe. Stałym rodzajem uzupełnień są tak zwane mosty służące do zatuszowania braku kilku zębów. To rozwiązanie znajduje zastosowanie przy procesie odbudowy poważnie uszkodzonych zębów.

Są to ceramiczne płytki które są

Gabinety stomatologiczne oferują szereg zabiegów z dziedziny protetyki. Jest to specjalny dział stomatologii zajmujący się przywracaniem zgryzu do jego pierwotnej formy. Najczęściej protetyka jest wykorzystywana, gdy doszło do utraty zębów naturalnych. Protetyka odgrywa też bardzo istotną rolę przy rehabilitacji pacjentów przechodzących poważne operacje onkologiczne lub plastyczne.
Dentysta, dla którego protetyka jest przedmiotem specjalizacji potrafi przeprowadzić zabieg przyklejenia licówek ceramicznych. Są to ceramiczne płytki, które są przyklejane na przednią powierzchnię zębów. Stomatologia wykorzystuje je w różnych przypadkach. Licówki doskonale sprawdzą się przy wypełnianiu nieestetycznie wyglądających szpar między przednimi zębami. Wskazaniem do ich zastosowania jest są również rzucające się w oczy przebarwienia, które są niezwykle trudne do wybielenia tradycyjnymi metodami. Pacjent może zdecydować się na taki zabieg wtedy, gdy uważa, że kształt zębów jest nieodpowiedni. Jeśli chodzi o odpowiedni dobór licówek protetycznych, to powinny być one dobrane pod kątem obecnego stanu jamy ustnej. W niektórych wypadkach przejście leczenia kanałowego uniemożliwia zastosowania danego typu licówek.

Najlepiej udać się do takiego który

Dziś praktycznie każdy korzysta z pomocy dentysty. Jednak niestety nie do końca wiadomo, gdzie można trafić na dobrego stomatologa. Najlepiej udać się do takiego, który jest z polecenia. Czasami też można się zdecydować na skorzystanie z pomocy jakiegoś, który oferuje usługi w ramach NFZ. Nie da się ukryć, iż dentysta to zawsze jeden z najczęściej odwiedzanych specjalistów - nawet w dobie kryzysu. Co zrobić jeśli bardzo boli nas ząb? Najlepiej od razu udaj się do specjalisty, który pomoże ci. Czasami wystarczy zwykłe borowanie zęba, niekiedy potrzebne będzie leczenie kanałowe, a innym razem niestety należałoby usunąć ząb. Wszystko zależy od tego w jakim stanie znajduje się bolący ząb. Możesz oczywiście również chodzić z bolącym zębem, jednak pamiętaj, iż to zawsze ma negatywne odbicie dla twojego organizmu. Zawsze stomatologia ma na celu pomaganie w leczeniu zębów, nie szkodzeniu. Niektórzy pacjenci niestety posiadają paniczny strach przed odbyciem nawet wizyty, na której jest planowane odbycie jedynie przeglądu. Kiedy przykładowo ząb się złamie, protetyka odegra tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki porcelanowej koronie lub licówce możliwym staje się odbudowanie korony zęba.