Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej stomatologii - Dentystyczny

Implantolog Bytom

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca jest jedną z osobnych specjalizacji stomatologicznych, co może wydawać się nieco zaskakujące, jednak są podstawy ku takiemu podziałowi. Głównym powodem, dla którego stomatologia dziecięca stanowi osobną specjalizację, je

Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej stomatologii - Dentystyczny Implantolog Bytom
st różnica w budowie zębów oraz całego układu narządów i tkanek w jamie ustnej u dzieci w wieku rozwojowym. Zabiegi oferowane przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii dziecięcej to wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego, lakowanie bruzd czy też leczenie amputacyjne. Dobry dentysta oferuje także przeprowadzenie wizyty adaptacyjnej, która pozwala dziecku oswoić się z wnętrzem gabinetu stomatologicznego oraz z samym lekarzem przeprowadzającym zabiegi. Stomatologia dziecięca bywa nazywana także pedodoncją i zajmuje się takimi kwestiami, jak zaburzeniami ząbkowania u dzieci, leczeniem zębów mlecznych, leczeniem zębów stałych niedojrzałych czy też leczeniem chorób błony śluzowej u dzieci. Ponadto stomatologia dziecięca może zajmować się profilaktyką próchnicy, na którą narażone są także dzieci.

Usługi oferowane w ramach implantologii

Implantologia jest bardzo przydatnym działem nauki wykorzystywanym w wielu dziedzinach medycyny, w tym także w stomatologii. Implantologia zajmuje się badaniem tego, jaki wpływ na żywy organizm ma wprowadzanie odpowiednich materiałów mających zastępować poszczególne części. Ze zdobyczy nauki zwanej implantologią korzysta stomatologia. Implantologia stomatologiczna zajmuje się odbudową utraconych zębów, gdzie implanty stanową korzeń zęba umożliwiający zamontowanie koron lub różnego rodzaju protez. Podstawowym materiałem, z którego wykonuje się implanty stomatologiczne jest tytan. Implantologia stomatologiczna pozwala na kompleksową oraz estetyczną odbudowę zębów pacjenta po ich utracie. Dobrze wyposażony gabinet dentystyczny oferuje wykonanie implantów korzystając z nowoczesnych technologii umożliwiających przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny i mało inwazyjny. Właściwe wykonanie implantu pozwala na trwałą odbudowę utraconego uzębienia. Dentysta wykonujący zabiegi z zakresu implantologii oferuje pacjentowi możliwość funkcjonalnej oraz estetycznej odbudowy uzębienia.

Na czym polega Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Dobry gabinet stomatologiczny korzysta z najnowocześniejszych technologii, czego wyrazem jest oferowanie usługi Digital Smile Design. Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu, jak można się domyślić z samej nazwy, polega na zaprojektowaniu uśmiechu wraz ze współpracą z pacjentem na podstawie fotografii. Zadaniem Digital Smile Design jest pokazanie pacjentowi jakich rezultatów może się spodziewać po zakończeniu leczenia stomatologicznego. Projekt jest wykonywany za pomocą nowoczesnej technologii przez specjalistę, a w całym procesie uczestnicy także pacjent, ponieważ to jego oczekiwania mają zostać spełnione. Dzięki wykorzystaniu Digital Smile Design każdy etap przeprowadzonego leczenia stomatologicznego jest starannie zaplanowany i dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w stomatologii bywa więc niezwykle przydatne, czego dowodem jest Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Dzięki możliwości projektowania uśmiechu dentysta doskonale wie, jaki rodzaj leczenia powinien zostać wprowadzony żeby pacjent był zadowolony z efektu.

Czym jest ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba to innymi słowy jego usunięcie, które następuje przy niemożności wyleczenia zęba zabiegami z zakresu stomatologii zachowawczej. Zabieg usunięcia zęba jest zaliczany do stomatologii chirurgicznej. Stomatologia chirurgiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, więc usunięcie zęba jest jednym z zabiegów wykonywanych w ramach tej specjalizacji. Zabieg ekstrakcji zęba musi być przeprowadzony w całkowicie sterylnych warunkach, żeby zapobiec wdaniu się w ranę infekcji. Usunięcie zęba jest zabiegiem wykonywanym w dwóch sytuacjach, a mianowicie wtedy, gdy ząb nie nadaje się do leczenia zachowawczego oraz wtedy, gdy ząb mógłby zniwelować leczenie ortodontyczne. Najczęściej usuwanymi chirurgicznie zębami są ósemki, czyli tak zwane zęby mądrości, ponieważ często posiadają zbyt mało miejsca, żeby właściwie wyrosnąć. Dentysta zajmujący się ekstrakcją zęba wykonuje zabieg pod znieczuleniem i w sposób jak najszybszy i jak najbardziej precyzyjny, żeby oszczędzić pacjentowi bólu oraz różnych powikłań.