W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 2016).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta
Zakres usług dentystycznych
Chociaż większość osób udających się do dentysty ma na celu wyleczenie ubytków w zębach, coraz częściej ostatnio możemy zauważyć, że zakres usług dentystycznych obejmuje coraz bardziej zróżnicowane działania. Przede wszystkim możemy zdecydować się na profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów.
Trzeba przyznać, że takie usługi cieszą się największą popularnością wśród klientów. Oczywiście, stomatologia zajmuje się także medycyną estetyczną w zakresie uzębienia. Niejeden dentysta oferuje specjalne zabiegi, które mają nadać naszemu uśmiechowi szczególnego blasku. Ilość usług, na jakie możemy się zdecydować u dentysty jest z roku na rok coraz bardziej imponująca.
Pielęgnacja uzębienia ? kapitał na przyszłość
Chociaż codzienna troska o stan swojego uzębienia może wydawać się dość przykrym obowiązkiem, to jednak warto wyrobić sobie nawyk systematycznego przeglądania swojej jamy ustnej. Warto także kilkakrotnie wybrać się do dentysty w celu sprawdzenia stanu uzębienia.
Okazuje się bowiem, że jeśli systematycznie dbamy o nasze uzębienie to ryzyko, że będziemy musieli poddać się bolesnemu leczeniu zębów jest o wiele mniejsze. Jest to właściwie bardzo przekonujący argument dla osób, które często zapominają o higienie jamy ustnej. Troska o stan własnego uzębienia to także bardzo dobry sposób na zachowanie jak najdłużej swoich zębów. Jak wiadomo, jest to bardzo cenne zwłaszcza w podeszłym wieku.