Dentysta w centrum uwagi - Dentystyczny

Gdy boli ząb lub się ukruszy nie ma się ochoty na znalezienie stomatologa poza miastem. W takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć pomocy w lokalnym gabinecie, np. stomatologia jastrzębie.

Ortodoncja

Ortodoncja ? dziedzina stomat

Dentysta w centrum uwagi - Dentystyczny stomatologia jastrzębie
ologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja

Dentyści w cenie

Co by nie mówić o stomatologii to jest to dość obszerny dział medycyny, który obraca się oczywiście wokół leczenia wszelkich chorób jamy ustnej. Protetyka to jedna z wielu specjalizacji we współczesnej stomatologii, kolejna to chirurgia szczękowa, ortodoncja, stomatologia dziecięca itd.

Nauka lekarza stomatologii nie ogranicza się więc tylko do samych zębów i 'łatania dziur' jak mogłoby się wydawać. Dochodzi do tego ilość niezbędnego sprzętu w gabinetach oraz materiały do uzupełniania ubytków. Dlatego ceny w niektórych gabinetach są takie jakie są.

Nowoczesna protetyka

Ubytki w stałych zębach to już nie taki duży kłopot jak 20 lat temu, teraz medycyna dysponuje najnowszymi osiągnięciami technologii. Protetycy są w stanie uzupełnić każdy rodzaj ubytku, a nawet braku zębów. Możliwe jest nawet odwzorowanie starego zęba w technologii CAD/CAM!

Protezy ruchome, stałe, korony oraz implanty... Wszystko zależy od naszych wymagań odnośnie 'nowego' uzębienia i tego na jakiej trwałości nam zależy. Później wystarczy jedynie znieść trochę koniecznych zabiegów i można cieszyć się nowym i białym uśmiechem.